İzmir Güneydoğu Gazisi Trafikte Tartıştığı Servis Şoförü Tarafından Darp Edildi

İzmir’in Torbalı ilçesinde, Güneydoğu gazisi 40 yaşındaki Murat Çiftçi, trafikte tartıştığı servis aracı şoförü F.O., (Fahrettin Oymak) tarafından, eşinin gözü önünde bıçakla dudağından yaralanıp, darp edildiğini söyledi. Çiftçi’nin şikayetçi olması üzerine gözaltına alınan F.O., ifadesinin ardından serbest bırakıldı. F.O.’nun, olayın duyulmasının ardından servis minübüsünün sahibi Sedat Çetin tarafından işten çıkartıdığı öğrenildi. 20 yıl önce Şırnak’ta teröristlerin döşediği mayına basarak sağ bacağını kaybeden gazi Murat Çiftçi, geçen 4 Temmuz’da, önce 2.5 yaşındaki oğlu Yusuf Çiftçi’yi bakıcısına bıraktı, ardından da Gaziemir Belediyesi Yaşlı Bakım Birimi’nde hastabakıcı olarak görev yapan eşi Nilüfer Çiftçi’yi işine bırakmak için 16 MRD 88 otomobiliyle yola çıktı. Aydın-İzmir Karayolu Ayrancılar Kavşağı’na geldiğinde ters yönden geldiği ileri sürülen 35 S 64073 plakalı servis minibüsünün şoförü F.O. ile gazi Çiftçi arasında tartışma çıktı. İddiaya göre, minibüsünden inip, küfürler savuran F.O., gazi Çiftçi’yi darp etti. Neye uğradığını şaşıran gazi Çifti, F.O.’nun cebinden çıkarıp, rastgele savurduğu bıçağın sıyırması sonucu dudağından hafif şekilde yaralandı. F.O., olayın ardından minibüsüne binip uzaklaşırken, gazi Çiftçi, Torbalı Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu aldı. Daha sonra jandarmaya gidip şikayetçi olan Çiftçi, Torbalı Cumhuriyet Başsavclığı’na da suç duyurusunda bulundu. Çiftçi’nin şikayeti üzerine ertesi gün yakalanıp gözaltına alınan minibüs şoförü F.O., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Kendisine saldırıp, darp edip yaralayan minibüs şoförünün hem suçlu hem güçlü olduğunu belirten Güneydoğu gazisi Murat Çiftçi, ‘Olaydan sonraki gün fırına ekmek almaya çıkmıştım. Saldırgan minibüs şoförü ile karşılaştım. ‘Beni şikayet etmişsin. Başını gövdenden ayıracağım’ diyerek, beni tehdit etti. Can güvenliğimiz yok. Devletimizden yardım bekliyorum’ dedi.

Olay sırasında bacak protezinin de zarar görüp, işlevini yitirdiğini belirten Çiftçi, ‘Protezim zarar gördüğü için adım atarken acı çekiyorum. Bu protezin fiyatı 38 bin lira. Yenisini nasıl alırım bilemiyorum? Ayrıca kavga sırasında bacak yan bağımda bir hasar da oluştu’ diye konuştu.

O ŞOFÖR İŞTEN ÇIKARTILDI

F.O.’nun şoför olarak çalıştığı servis minübüsün sahibi Sedat Çetin, ‘Olayı kınıyoruz. Gazimiz için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Gazimizi, darp edip, yaralayan şoförü işten çıkardık. Böyle bir olayın yaşanmış olmasından büyük üzüntü duyuyoruz’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.