7 Yaşındaki Kız Çocuğuna Cinsel İstismarda Bulunan Polis, 24 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı

İzmir’de görev yapan, evli ve bir çocuk babası polis memuru O.K.G, 7 yaşındaki R.S.Y’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakim karşısına çıktı. Küçük kızı oyun oynama bahanesi ile taciz ettiği öne sürülen O.K.G, 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Adaletin yerini bulduğunu söyleyen baba Y.Y, ‘Hak ettiği cezayı alması bir nebze de olsa içimizi rahatlattı’ dedi.

‘KIZIMA YAPTIĞI İĞRENÇLİKLER CEZASIZ KALMADI’

İzmir 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen cinsel istismar davasında yargılanan polis memuru O.K.G. 7 yaşındaki R.S.Y’yi oyun oynama bahanesi ile defalarca taciz ettiği iddiası ile geçen Mart ayında tutuklandı. Son kez hakim karşısına çıkan sanık, savunmasında cinsel istismarda bulunduğu iddialarını küçük kızın uydurduğunu söyleyerek hakkındaki suçlamaları reddetti. Yeni Asır gazetesinden Nida Aladağ’ın haberine göre; Toplanan delilleri ve ifadeleri değerlendiren hakim, O.K.G.’nin 24 yıl hapsine karar verdi. Karar sonrası açıklama yapan ve kızının zor günler geçirdiğine dikkat çeken baba Y.Y, ‘Kızıma yaptığı iğrençlikler cezasız kalmadı. Kızımın hayal gücü olduğunu söyledi. Böyle bir şeyi 7 yaşındaki bir çocuk nasıl uydurabilir? Türk adaleti gerçekleri ortaya çıkardı hakkettiği cezayı aldı’ diye konuştu.

‘O BANA BİR ŞEYLER YAPTI’

Olayın, R.S.Y.’nin olayı kendisine anlatmasıyla ortaya çıktığını belirten baba Y.Y, ‘Kızım anneannesini sık sık ziyarete giderdi. Bir ziyaret sonrasında O.K.G. hakkında, ‘O bana bir şeyler yaptı ama söylersem bana kimse inanmazmış polise inanırlarmış’ dedi.

Şu an küçük kızlarının psikolojisini düzeltmeye odaklandıklarını söyleyen baba Y.Y, ‘Hukuk mücadelemizi kazandık. Çok şükür ki adalet yerini buldu. Bundan sonraki süreçte önemli olan tek şey kızımın aldığı psikolojik darbeleri iyileştirmeye odaklanmak’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.