EGE TODD’un Geleneksel Kan Bağışı Bu Yılda Devam Ediyor

Başkan Kavur, tüm vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan EGE TODD Başkanı Cem Kavur, ‘Bu yıl dördüncü kampanyamızı düzenliyoruz. 4 yıl önce ilk bağış kampanyamızı organize etmiştik. Kan bağışını her yıl normal faaliyetler şeklinde devam ettiriyoruz. Çarşamba günü Karabağlar Çamlık Mahallesi’nde Fors AVM önünde Türk Kızılayı İzmir Şubesi kan bağış merkezinin aracında kan bağışlarımızı gerçekleştirdik.Tüm vatandaşlarımızı buradan kan bağışına davet ediyorum. Kan bağışlamak hayat kurtarır. İhtiyaç sahiplerine bizim de bir yardımımız olsun. Herkesi bu kampanyaya kan vererek destek olmaya bekliyoruz dedi.

Sağlıklı her birey kan verebilir

Kan bağışı kampanyasına 18–65 yaşlarında ve 50 kilogram vücut ağırlığının üzerindeki sağlıklı her birey katılabiliyor. Kampanyada kan vermek isteyenlerin önce kan bağışçısı bilgilendirme formunu doldurması gerekiyor.

Kan bağışının yaygınlaştırılmasına destek vermek isteyen gönüllülerin, kan bağışına engel bir durumu yoksa genel durumu değerlendirilip kan basıncı ve nabzı ölçülerek, kan sayımı için küçük bir örnek alınıyor. Kronik hastalığı ve düşük tansiyonlu olanlar, kan sulandırıcı ilaçlar ve sürekli ilaç kullananlar ile Hepatit B ve Hepatit C taşıyıcıları kan veremiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.