Hasta Çocukların Sorunlarını Meclis’e Taşıyacak…

Hasta çocuklarla yakından ilgilenen Bağımsız Milletvekili Adayı, İzmir dışından tedavi amaçlı gelen ailelerin hastalık sürecinde yaşadıkları sıkıntıları dinleyerek bu zorlu süreçte dar gelirli ailelere sahip çıkan dernek yönetimine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

İzmir Hasta Çocuk Evlerinin konuğu İzmir 1. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Yusuf Taşdelen oldu. Sahip olduğu 7 ev ile 14 ailenin kalabildiği şekilde bugüne kadar binin üzerinde aileye sahip çıkan derneğin çalışmalarını yakından takip edeceğini söyleyen Yusuf Taşdelen, daha çok aileye ulaşmak için her türlü desteği göstermeye hazır olduğunu ifade etti. Taşdelen ‘Bir milletin gelişmişlik düzeyi sivil toplum kuruluşlarına verdiği değer ile ölçülür. Toplumun her kesiminde ihtiyacı olana yardım eli uzatmak insani bir görevdir. Bunun yanı sıra devletimizin de STK’lara gereken desteği göstermesi ve onların yükünü hafifletmesi gerektiği kanısındayım. Bağımsız Aday olduğum bu süreçte seçilmem durumunda meclise taşıyacağım en öncelikli konulardan biri de budur’ diye konuştu.

İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği Başkanı Sevil Ozan ise Yusuf Taşdelen’e duyarlılığından dolayı teşekkür ederek, ‘İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği 12 yıl önce İzmir’de kuruldu. O günden bu güne sayısız ailenin hayatına dokundu dokunmaya da devam ediyor. Fakat bu yeterli değil, amacımız dezavantajlı zor durumda olan daha fazla ailenin faydalanması. Derneğimize ilk defa bir milletvekili adayı ziyaret ediyor. Bu bizim için son derece mutluluk ve umut verici bir olay. Sayın Yusuf Taşdelen’in gerçek hayattan olan bu durumu ilerleyen süreçte gündeme getirmesini diliyor, dernek olarak sağladığı katkıdan dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz’ şeklinde konuştu.

Esnaf ve iş yeri ziyaretlerinin ardından huzurevindeki yaşlıları ziyaret eden Bağımsız Milletvekili Adayı halkın sesi olmak ve toplumun her kesiminden herkesi kucaklamanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.