Tire’de Karadeniz Rüzgarı Esti

Tire’de Karadeniz rüzgarı esti

İZMİR – İzmir’in Tire ilçesinde bir araya gelen Karadenizliler tulum ve kemençe eşliğinde gönüllerince eğlendi.
Tire Küçük Menderes Karadenizliler Derneği geçtiğimiz gün düzenlediği birlik beraberlik yemeğinde bir araya geldi. Düzenlenen yemek iş ve siyaset dünyasını buluşturdu. Geceye Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Bayındır İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özdemir, Tire Cumhuriyet Savcısı Necati Kuru, AK Parti Belediye Başkan aday adayları Sadrettin Yakuter, Dr. Fatih Hayali, AK Parti Tire Kadın Kolları Başkanı Meral Ünalan ve Yönetim Kurulu CHP Belediye Başkan aday adayları Burak Alp Ersen, Hakan Şenoyar, Ali Doğu, CHP İlçe Teşkilatı ve yönetim Kurulu, İYİ Parti Kurucu Başkanı Atakan Duran, İlçe Başkanı Hayati Okuroğlu ve Yönetim Kurulu, MHP Tire Belediye Başkan aday adayları Bayram Demirel, Sevil Sıkıcıkoğlu, MHP İlçe Başkanı Bilal Kıvrak, yönetim kurulu ve çok sayıda seçkin davetli topluluğu katıldı. Gecede açılış konuşması yapan Tire Küçük Menderes Karadenizliler Derneği Başkanı Yakup Aydın ‘Her yıl yeni organizasyonlar düzenliyoruz. Amacımız birlik ve beraberliği sağlayarak kültürler buluşması gerçekleştirmek. Bu gece hep birlikte gönlümüzce eğleneceğiz. Gecemize gelip renk katan tüm davetlilere teşekkür ediyorum. Organizasyonlarımız her yıl büyüyerek devam edecek.
Tanrıseven: ‘Tire, birlik ve beraberliğin simgesidir’
Yakup Aydın’ın ardından Kürsüye gelen Tire ilçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven Türkiye’nin 81 vilayetinden gelen vatandaşların Tire’de huzur içinde beraber yaşadığını belirterek, Karadenizlilerin de Tire’nin bir zenginliği olduğunu söyleyip sözlerini şöyle sürdürdü. ‘Göreve geldiğim günden bugüne bu tür organizasyonların daima destekçisi olduk ve olmaya da devam edeceğiz. İlçemiz birlik ve beraberliğin simgesidir. Yaptığı çalışmalardan dolayı Küçük Menderes Karadenizliler Derneği Başkanını ve yönetimini kutluyorum’
Sinan Sami ile Coştular
Kaymakam Tanrıseven’in ardından sahneye çıkan ses sanatçısı Sinan Sami birbirinden güzel söylediği Karadeniz şarkıları ile geceye renk kattı. Davetliler gece boyu tulum ve kemençe eşliğinde gönüllerince eğlendi.
Söz yüzüklerini Bayındır Kaymakamı taktı
Karadenizliler gecesinde bir de sürpriz yaşandı.Karadenizli genç çiftler Ozan Doğu ve Eray Sarmisak davetlilerin huzurunda söz kesti. Söz yüzüklerini Karadenizli Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Özdemir taktı. Genç çiftlere mutluluklar dileyen Özdemir tam kurdelayı kesecekken ‘makas kesmiyor ‘şeklinde espri yaparak davetlileri kahkahaya boğdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.