Bursa Uludağ’da Sömestr Yoğunluğu Vatandaşlar Akın Etti, Sis Nedeni ile Görüş Mesafesi 5 Metreye…

Uludağ’da sömestr yoğunluğu vatandaşlar akın etti, sis nedeni ile görüş mesafesi 5 metreye düştü

Sömestr tatilinin ilk gününde kış turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Uludağ’da adım atacak yer kalmadı. Hafta sonunu ve sömestr tatilini fırsat bilip Uludağ’a çıkan vatandaşlar yoğun sis ile karşılatı. Yoğun sisin ve kar yağışının etkili olduğu beyaz cennette görüş mesafesi 5 metreye kadar düştü.

Kış turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Uludağ’da sömestr tatili ve hafta sonu tatili nedeni ile adım atacak yer kalmadı. Tatili fırsat bilip Uludağ’a akın eden vatandaşlar pistleri doldururuken 1. Oteller bölgesinde uzun araç kuyrukları meydana geldi. Pistlerde kayak yapan vatandaşlar etkili olan kar yağışı ve sis nedeni ile zor anlar yaşarken Uludağ’da görüş mesafesi 5 metreye kadar düştü. Telesiyejlere binmek isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluştururken çocuklar ise tatilin keyfini kayak, snowboard yaparak çıkardı. Ayrıca Uludağ’da hava sıcaklığı en düşük sıfırın altında 10 en yüksek sıfırın altında 2 derece olarak ölçürken kar kalınlığının 116 santimetre olduğu öğrenildi.

İzmir’den Uludağ’a tatile gelen Ebru Duran, ‘İzmir’den geliyorum. Uludağ’ı çok beğendim, çok memnun kaldım. İlk defa geliyorum, çok güzel bir duygu bütün Türkiye’yi davet ediyorum. Normalde çok soğuk olur diye düşündüm ama hava gayet güzel hiç üşümedim. Sömestr’ın ilk gününde çok fazla yoğunluk var, çok kalabalık ve bayağı sis var. Önümüzü görmekte zorlanıyoruz. Ama yine de güzel’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.