Celsus’da Bir Dünya Prömiyeri

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın(İKSEV) düzenlediği 32. Uluslararası İzmir Festivali, 1 Temmuz 2018 Pazar akşamı Celsus Kütüphanesi’nde bir dünya prömiyeri ile taçlanacak. Akordeon sanatçısı, besteci Richard Galliano’nun yakın arkadaşı flütist Massimo Mercelli’ye ithaf ettiği ‘Jade Concero’ ilk kez 32. Uluslararası İzmir Festivali’nde, Cameristi Della Scala eşliğinde bizzat Massimo Mercelli tarafından seslendirilecek.

32. Uluslararası İzmir Festivali’nin sondan bir önceki konseri Richard Galliano & Cameristi Della Scala 1 Temmuz 2018 Pazar akşamı saat 21.00’de Celsus Kütüphanesinde yapılacak. Konserde, ellinin üzerinde kaydı bulunan, solist ve besteci olarak çağımızın en verimli sanatçılarından biri kabul edilen Richard Galliano’nun, yaylı çalgılar ve akordeon için yaptığı bestelerinin yanı sıra Giovanni Sollima, Astor Piazzolla ve Antonio Vivaldi’nin eserleri de seslendirilecek. Konsere; Jade Konçertonun dünya prömiyerinde çalacak Massimo Mercelli’nin yanı sıra, Piazzolla’nın iki eserinde keman sanatçısı Laura Marzadori ve kontrbas sanatçısı Giuseppe Ettore solist olarak katılacak.

Konseri izlemek isteyenler için İzmir Büyükşehir Belediyesi 1 Temmuz günü saat 18.00 – 18.30 arasında DEÜ. Sabancı Kültür Merkezi önünden (kara tarafı) ücretsiz servis kaldıracak. Etkinliğin biletleri Biletix’ten alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.