İzmir AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül de Balkon Konuşması Yaptı

Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, partisinin balkonundan seçim sonuçlarını değerlendirdi. Havai fişeklerin patlatıldığı kutlamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yazılan şarkılar da çalındı.

İzmir’de cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçim sonuçlarının açıklanmaya başlamasının ardından AK Parti İl Başkanlığı önünde kutlamalar başladı. Resmi olmayan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesiyle vatandaşlar ‘Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları attı. Ellerindeki parti ve Erdoğan’ın resmi olan bayraklarla sevinen Ak Partililer kazandıkları zaferi doyasıya kutladı. Seçim sonuçlarını il başkanlığı önünde kurulan büyük ekranlardan takip eden partililer, sonuçlar kesinleştikçe alanı doldurdu. İl binasının çevresindeki yol ve caddelerde de trafik durma noktasına geldi. Ak Partililer’in il binası önündeki kutlamalarına MHP’liler de ellerindeki üç hilalli bayraklarla katıldı. Ak Partililer’in de MHP’lilerle birlikte bozkurt işareti yaptıkları görüldü. İl binasının önünün tamamen dolmasının ardından Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, milletvekili adayları Ceyda Bölünmez Çankırı, Emre Cemil Ayvalı ve Gözde Keskin ile birlikte balkona çıkarak vatandaşları selamladı. Burada bir konuşma yapan ve seçim sonuçlarını değerlendiren Şengül, ‘Ülkemiz için, İzmirimiz için, tüm İslam alemi için seçim sonuçları hayırlı olsun. Biz sonuna kadar halkımıza güvendik. Biz biliyorduk ki bu seçim 5 yıllık bir seçim değil, gelecek yüzyılın seçimiydi. Halkımız ‘Reis’ dedi, ‘Özgürlük’ dedi, ‘Demokrasi’ dedi. Halkımız artık Türkiye’nin emir alan ülke bir olmasını istemiyordu. Kendi kararlarını alan, memleketi adına doğru kararları alan, dik duran bir lider istiyordu. O liderini buldu, liderinin arkasında durdu. Bu seçim de bunu gösterdi.

Biz bütün seçimlerde halkımıza güvendik. Biz de teşkilat olarak Reisimizin arkasında durduk, durmaya devam edeceğiz. Artık hedefimiz yerel seçimlerde İzmirli’nin gönlünü kazanmak, İzmir’e partimizin bayrağını dikmek. Hemen 15 gün sonra sahaya inerek çalışmalarımıza başlayacağız. Teşekkürler İzmir, teşekkürler Türkiye.’

AK Parti il binasında hava fişekler patlatılırken, partililer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yazılan şarkılarla seçim zaferini kutlamaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.