İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: Genel Başkanlık İçin Değişim Zorunlu Hale Gelmiştir

CHP’de, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin görüşmesinden sonra kurultay sesleri yükselirken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, genel başkanlık için değişimin zorunlu hale geldiğini belirterek, kamuoyu ve parti tabanının talebinin de bu doğrultuda olduğunu söyledi.

‘KAMUOYU VE PARTİ TABANININ TALEBİ BU DOĞRULTUDA’

gercekizmir.com’da yer alan habere göre, yazılı açıklama yapan Kocaoğlu, CHP’de yaşanan sürece ilişkin olarak, ’24 Haziran seçimleri, Cumhuriyet Halk Partisi’nde acil bir değişimi zorunlu hale getirmiştir. Kamuoyu ve parti tabanının talebi de bu doğrultudadır. Söz konusu değişimin Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde gerçekleşmesi, partimize büyük güç katacaktır. Bu düşüncelerimi kamuoyuyla saygıyla paylaşırım’ dedi.

‘HERKES BULUNDUĞU YERİN SORUMLULUĞUNU TAŞISIN

CHP yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyfi Torun, Kocaoğlu’nun açıklamasına ilişkin olarak, ‘Zamansız bir açıklama olmuş. Parti seçimden çıkmış, sonuçları zaten değerlendirilecek. YSK bile daha bugün sonuçları açıklayacak ve gerekli değerlendirme yapılacaktır. Yetkili kurullar karar alacak. Herkes kendine rol biçmeye kalkmasın. Herkes bulunduğu yerin sorumluluğunu taşısın’ dedi.

NE OLMUŞTU?

Muharrem İnce’nin Kılıçdaroğlu’na kendisinin genel başkan, Kılıçdaroğlu’nun onursal başkan olmasını teklif ettiğini ve Kılıçdaroğlu’nun hayır demesi halinde olağanüstü kurultay sorununu örgütün çözeceğini söylemişti. CHP’de yükselen kurultay sesine partinin önemli isimlerinden CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da, ‘Değişim’ mesajı ile katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.