İzmir CHP’li Beko Doğu ve Güneydoğu’da Seçimler Kesinlikle Şaibeli

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Doğu ve Güneydoğu bölgesinde MHP’ye çıkan oylarda şaibe olduğunu öne sürdü. Beko, Orada korucular, emniyet görevlileri, devlet görevlileri ve aşiretler var. Bunların tamamının oyunu topladığınızda taş çatlasa 500 bin civarında oy çıkar. Orada MHP’nin 2,5 milyona yakın oy alması kafalarda bir soru işaretleri yarattı dedi.

24 Haziran seçimlerinin ardından başlayan tartışmalar sürüyor. Özellikle batıda oyunu düşüren MHP’nin, Doğu ve Güneydoğu’da oylarını arttırması, yeni polemikleri de beraberinde getirdi. CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, MHP’nin Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde Cumhuriyet tarihinde bugüne kadar almadığı oylara ulaştığını açıkladı. Bunun da kafalarda soru işareti uyandırdığını kaydeden Beko, şunları söyledi O bölgelerde korucular, emniyet görevlileri, devlet görevlileri ve aşiretler var. Bunların tamamının oyunu topladığınızda bize göre taş çatlasa 500 bin gibi bir sonuç çıkması lazım. Ama orada MHP’nin 2,5 milyona yakın oy alması kafalarda bir soru işaretleri yarattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da ‘Sandıklara erkenden gidin, gereğini yapın’ diye bir ifade kullanmıştı. Oradan aldığımız bilgiler genelde şaibeli bilgiler. Avrupa Güvenlik Teşkilatının raporlarını bekliyorum.

Doğu ve Güneydoğu’da seçimlerin kesinlikle şaibeli olduğuna inandığını söyleyen Kani Beko, Şanlıurfa’da sabahın erken saatlerinde sandıklara kimse gönderilmedi. Sandık başkanı ve müşahitlerinin göreve başlamadığı süre zarfında toplu oyların kullanıldığı internetten yayılan görüntülerden anlaşılıyor dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.