İzmir-Seçim Kurullarında İmza Telaşı

Seçim kurullarında imza telaşı

Cumhurbaşkanlığı adayı olmak isteyenler için getirilen 100 bin imza şartı, seçim kurullarını hareketlendirdi. Vatandaşlar, 5- 9 Mayıs tarihleri arasında imza verebilecek. Süre kısa olduğu için vatandaşlar imza vermek amacıyla ilk günden kurullara koştu. İzmir’de, gönüllerindeki Cumhurbaşkanı adayının, adaylık yarışına katılabilmesini isteyenler, Kültürpark 4 No’lu Hol’e kurulan Konak İlçe Seçim Kurulu’na giderek, imzalarını vermeye başladı.

Destekledikleri adayların Cumhurbaşkanlığı yarışına katılabilmesi için imza vermek isteyenler, seçim kurullarına akın etti. İzmir’de de bir çok kişi, Kültürpark 4 No’lu Hol’e kurulan Konak İlçe Seçim Kurulu’na giderek, imzalarını attı. Vatan Partisi İzmir İl Başkanı Rifat Mutlu, Cumhurbaşkanı adayı olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek için, ilk imzayı atanlar arasında yer aldı. Sabah saatlerinde ilçe seçim kuruluna giderek imzasını veren Mutlu, İzmir’de Perinçek için en az 20 bin imza toplamayı hedeflediklerini açıkladı. Mutlu, Bizim hedefimiz İzmir’de en az 20 bin imza toplamak. Ülke genelinde bu sayının 100 binin üzerine çıkacağına inanıyoruz. Eğer Doğru Perinçek Cumhurbaşkanı adayı olursa o zaman gerçek anlamda bir seçim olabilcek. Çünkü diğer partilerin dünya görüşleri ve Türkiye’yi sığdırdıkları küçük bir alan var. Ama onu gerçekten tüm dünyaya, Avrasya’ya açacak olan donanımlı kişi Doğu Perinçek’tir. İzmirlilerin özellikle bunu bildiklerini biliyorum ve bu kampanyaya yoğun olarak katılacaklarına eminim diye konuştu.

KARI KOCA İMZA VERMEYE GELDİ

Erol ve Mübeccel Tınaz çifti de sabahın erken saatlerinde Konak Seçim Kurulu’nun yolunu tutanlar arayında yeraldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e imza verdiklerini söyleyen Tınaz çifti, gerekçelerini Ailece Akşener’i destekliyoruz. Ülkemizi seven kimseler olarak Akşener’e imza vermeyi düşündük. Geleceğimiz, çocuklarımız, torunlarımız için böyle uygun gördük diyerek anlattı. Yılmaz Kınay isimli vatandaş ise İYİ Parti’yi gönülden desteklediğini fakat imzada tercihinin Doğu Perinçek olduğunu belirtti. Kınay, Atatürk için kim uğraşıyorsa onun yanındayız biz. 1936 doğumluyum. Atatürk öldüğünde 2 yaşındaydım. Atatürk’e laf söyleyenlerin karşısındayım. Benim İstiklal Marşıma, Kuranıma laf söylerin de karşısındayım dedi.

İmza verme işlemi, 9 Mayıs’ta sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.