İzmir’de Yüksek Kesimlere Kar Yağdı

İzmir’de yüksek kesimlere kar yağdı

İzmir’de, sıcaklıkların düşmesiyle yüksek kesimlerde kar yağışı başladı. Karayolları ekipleri, yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

İzmir’de kent merkezinde gün içinde sağanak şeklinde yağan yağmur, yüksek kesimlerde ise kara dönüştü. İzmir-Manisa karayolunun Sabuncubeli mevkiinde akşam saatlerinde başlayan ve kalınlığı 10 santimetreyi bulan kar yağışı sürücülere zor anlar yaşattı. Yollarda yer yer buzlanmalar meydana geldi. Karayolları ekipleri de çalışmalar yaptı, yollar greyderler ile temizlendi ve tuzlama yapıldı. Zincir ve kış lastiği olmayan bazı sürücüler, araçlarını yolun sağına çekip beklemek zorunda kaldı.

EĞLENENLER DE OLDU

Bazı vatandaşlar ise araçlarını durdurup yağan karın tadını çıkardı. Beyaz örtüyü her zaman göremeyen çoğu İzmirli kardan adam yapıp, selfie çekti. Kar topu savaşı ise herkesin eğlencesi oldu. Anne ve babalarıyla birlikte kar topu savaşı yapan çocukların şen kahkahaları, Sabuncubeli’nde yankılandı.

Ekiplerin, İzmir-Manisa karayolundaki kar küreme çalışmalarını sürdürdüğü bildirilirken, yetkililer sürücülere zincir takmaları için uyarılarda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.