Karşıyaka’dan Çıkan Kapshon Büyüyor

Ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Tek Ambalaj’ın sahiplerinden olan Tekstil Mühendisi Hakan Solak, 5 yıl önce Karşıyaka merkezli bir marka yaratma düşüncesiyle kurduğu Kapshon’un dördüncü mağazasını Nergiz çarşısında açtı. İzmir’de 10 mağazaya ulaşma hedefi olduğunu söyleyen Solak, ardından Kapshon’u tüm Türkiye’de yaygın hale getirip her ilde en az bir mağaza açmak istediklerini söyledi.

Kapshon’u çanta ve ayakkabı satışı konusunda markalaştırmak istediğini dile getiren Hakan Solak, ‘Kapshon’un, Türkiye’de Karşıyakalı bir marka olarak anılmasını istiyorum. Ben, Karşıyakalıyım. Tüm hayatım Karşıyaka’da geçti. Karşıyaka’dan doğan ulusal bir marka yaratmak hayalim vardı ve bunu Kapshon ile gerçekleştirmeyi diliyorum’ dedi.

Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel ise, ‘Kapshon’un sahiplerine, çalışanlarına ve başta Karşıyakalılar olmak üzere hizmet alan herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Ekonomik olarak dünya şartlarının zorladığı bir esnada içimizden çıkarak işletme açan arkadaşlarımıza gıptayla imrenerek bakıyorum. Bir esnaf çocuğu olarak bu işlerin ne kadar zor, meşakkatli ve riskli olduğunu biliyorum. O nedenle Hakan Bey’i bir kez daha kutlamak istiyorum. Bir ile başladılar dört oldu, inşallah dördü kırk olur. Bizim ülkemizde laf üretene değil iş üretene ihtiyacımız var. Katma değer yaratmak anlamında, istihdam sağlamak bakımından açılan her işyeri çok önemli misyon üstleniyor’ şeklinde konuştu.

Açılışa Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu, İzmir İl Emniyet Müdür Yardımcısı Soner Özbaş, Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürü Metin Esen, Karşıyaka Jandarma Komutanı Ahmet Karaman, Kızılay Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz, İzmir Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Yalçın Ata, İZİD Başkanı Feyyaz Sungur, KASİAD Başkanı Süleyman Özsakallı, BESİAD Başkan Vekili Emre İpek, BESİAD Denetim Kurulu Başkanı Altuğ Algur, BESİAD ve İZİD Yönetim Kurulu Üyeleri, TARKEM Başkanı Ümit Kaya ve çok sayıda Karşıyakalı işadamı katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.