Kiraz’da Soğuk Hava Deposu İnşaatı Tamamlandı

Kiraz Belediyesi tarafından yaptırılan soğuk hava deposunun yapımı tamamlandı.

İğdeli Mahallesi’ne Kiraz Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında İzmir Kalkınma Ajansınca finanse edilen soğuk hava deposunda inşaat çalışmaları sona erdi.

Yaklaşık 1,5 milyon liraya mal olan soğuk hava deposu, bin metrekare alan üzerinde, 5 bin metreküp soğutma hacimli, 12 oda halinde inşa edildi.

Kestane, fasulye, elma, kiraz, barbunya ve benzeri meyve ve sebzelerin bu depoda muhafaza edilmesi planlanıyor.

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan tesisle beraber üreticinin yüzünün güleceğini söyledi.

Belediye başkanlığına aday olduğu sürecinde soğuk hava deposu yaptırma sözünü verdiğini hatırlatan Özçınar, ‘İnşallah hizmete açıldığında sözümü tutmuş olacağım. Çok yakın zaman içerisinde halkımıza hizmet verecektir. Bu soğuk hava deposu sayesinde çiftçilerimiz elindeki ürünleri muhafaza etmesi konusunda kolaylık sağlayacak. Kiraz’ın ihtiyacı olanı Kirazlılar için yapmak gurur verici, onlar için çalışıyoruz.’ dedi.

Bir önceki yazımız olan İzmir Satrançta Ülke ve Dünya Şampiyonları Yetişiyor başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.