Moda D Son Trendler Sonbahar ve Kış Modası

Kumaş seçiminden kalıp çalışmalarına kadar tüm tasarım sürecini Dilek Hanifrsquo;in yönettiği lsquo;Dilek Hanif for Koton 2015-16 Sonbahar- Kış Koleksiyonursquo;, lsquo;koyu romantizmrsquo; ve lsquo;grafik kesimrsquo; ana temaları ile dikkat çekiyor. 38 parçalık kapsül koleksiyon zamansızlık özelliğini vurguluyor.

2015-16 İlkbahar-Yaz döneminde ilk kez bir moda perakende markası ile işbirliğine imza atarak tasarımlarını uygun fiyatlara moda severlere sunan Dilek Hanif, yeni sezonda da Koton ile olan işbirliğine devam ediyor. lsquo;Dilek Hanif for Koton 2015-16 Sonbahar-Kış Koleksiyonursquo; 6 Ekim Salı günü Soho House İstanbulrsquo;da düzenlenen özel bir davetle tanıtıldı. Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz ev sahipliğinde ve Dilek Hanifrsquo;in katılımıyla gerçekleşen lansman gecesi sanat ve moda dünyasından birçok ismi bir araya getirdi.

Dilek Hanif: Tasarımlarda romantik ruh ve siluetler bir araya geliyor

Dilek Hanifrsquo;in Koton için hazırladığı göz alıcı tasarımlardan oluşan koleksiyon ve iş birliği ile ilgili olarak Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz, ldquo;Türk moda dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Dilek Hanif ile yeni sezonda da çok özel bir koleksiyon hazırladık. Dilek Hanifrsquo;in zarif ve fark yaratan çizgisini Koton mağazalarında moda tutkunları moda ile buluşturuyor olmak bizim için çok gurur verici. Her zaman müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi projeler sunmaya gayret ettik. Bunu yaparken de işine özen gösteren, başarılı isimler ile çalışmayı önemsedik. lsquo;Dilek Hanif for Koton Koleksiyonursquo; da bu hedeften hareketle hayata geçirdiğimiz önemli bir proje oldu.rdquo; dedi.

Koleksiyonun tasarımcısı Dilek Hanif ise ldquo;Koton gibi güçlü bir marka ile geçen sezon büyük bir heyecanla başlattığımız iş ortaklığımız, lsquo;Dilek Hanif for Koton 2015-16 Sonbahar-Kış Koleksiyonursquo; ile devam ediyor ve ben yine aynı heyecanı hissediyorum. Ulaşılabilir fiyatlara, uygun lokasyonlarda moda severler ile tasarımlarımı buluşturma şansını yakaladığım bu özel proje, benim kariyerimde çok önemli bir yere sahip. Ana temalarını lsquo;koyu romantizmrsquo; ve lsquo;grafik kesimrsquo; olarak belirlediğimiz lsquo;Dilek Hanif for Koton 2015-16 Sonbahar- Kış Koleksiyonursquo;, romantik ruh ve siluetleri bir araya getiren tasarımların yanı sıra 60rsquo;lara referans veren şekil ve modern kesimler sunuyor. Moda severleri Koton mağazalarında yine ayrıcalıklı bir şıklık ile buluşturacağımıza inanıyorum.rdquo; şeklinde konuştu.

lsquo;Dilek Hanif for Kotonrsquo;dan koyu bir romantizm esintisi

lsquo;Dilek Hanif for Koton 2015-16 Sonbahar- Kış Koleksiyonursquo; altında yer alan lsquo;Koyu Romantizmrsquo; serisinde, romantik ruh ve siluetleri bir araya getiren tasarımlar göze çarpıyor. Koleksiyon içinde barok detayların günümüze uyarlandığı uzun yakalar, dantel ve kadife ile birleştirilerek karanlık ve görkemli bir Viktoryen atmosfer yaratılıyor. Ayrıca koleksiyonda, lüks ve narin dantel, şifon, jorjet, kadife ve döşemelik jakar gibi kumaşların kullanımı ön plana çıkıyor. Nakış, tüy ve dantellerin pul detayları ile buluşması da koleksiyonu nihai görüntüsüne kavuşturuyor. Koleksiyonun ana renklerini oluşturan siyah, bordo, lacivert gibi koyu ve karanlık tonlara, altın rengi ışıltılar eşlik ediyor ve tasarımlara alternatif bir aydınlık katılıyor.

lsquo;Grafik Kesimrsquo; teması ile yaratılan zamansız ve güçlü bir şıklık

lsquo;Dilek Hanif for Koton 2015-16 Sonbahar-Kış Koleksiyonursquo; içinde lsquo;Grafik Kesimrsquo; teması ile hazırlanan parçalarda ise 60rsquo;lara referans yapan şekiller ve modern kesimlerin yarattığı siluetler dikkat çekiyor. Koyu, güçlü ve zamansız renk tonlarının seçildiği koleksiyonda siyah, mavi ve metalik gri en çok kullanılan renkler arasında yer alıyor. Koleksiyonda, metalik payetler ve koyulaştırılmış kumaşlar ile elde edilen endüstriyel etki, feminen rafine siluetler ve androjen etkili tasarımlar ile birleşiyor. Özellikle A kesim yalın elbiseler ve modern kesim smokinler koleksiyona sofistike bir hava katıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.