Sistemler Değişiyor, Başarının Adresi Değişmiyor

OKS, SBS, TEOG ‘un yerini alan LGS (Liselere Giriş Sınavı) sonuçları açıklandı. BELGEM(Bornova Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi)’de Eğitime Destek Kurslarına devam eden öğrenciler başarılarıyla yine gururlandırdı. BELGEM öğrencilerinden 9’u %1, 52 ‘si % 5, 109 ‘u % 10 luk dilime girdi. Merkezi sınav puanıyla öğrenci alacak İzmir’dekiFen ve Anadolu Liselerinin 2.800 kadar kontenjanı bulunuyor. Belirtilenokullara il yüzdelik dilimleri % 7.2,puanı 360 ve üzeri olan öğrencilerinyerleşmesi, yerleşebilecek öğrencilerin de en az 75’inin BELGEM öğrencisi olması bekleniyor.

TERCİHLER 2 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

Merkezi Sınav Puan üstünlüğüne dayalı Merkezi Yerleştirme ile Okul Başarı Puanı ve ikamet adresine dayalı Yerel Yerleştirme tercihleri 2 Temmuz Pazartesi günü başlayıp 13 Temmuz Cuma günü sona erecek. Yerelyerleştirme tercihinde bulunmayanlar Merkezi Yerleştirme tercihinde bulunamayacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl daBELGEM, başvuru yapacak tüm öğrencilere tercih işlemlerinde destek olabilmek için hazırlıklarını da tamamladı.

EĞİTİM FAALİYETLERİ TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

BELGEM 8. sınıf öğrencilerine tercih işlemlerinde yardımcı olurken bir taraftan da Yaz çalışmaları ve gelecek yıl hazırlıkları yapıyor. Yaz Dönemi’nde Çamdibimerkez binada Kodlama ve Schratch Eğitimi, Akıl Oyunları, Matematik, Fen ve Dil Atölyelerinde 460, yedi farklı merkezde 3. 4. 5. 6. ve 7. sınıftaki 845 öğrencinin yararlandığı İngilizce kurslarını devam ederken, gelecek dönem yıl boyunca tüm derslerden eğitim desteği alacak olan 2. 400 öğrencinin kayıt işlemleri de tamamladı.

EĞİTİME DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova’daki öğrencilerin hedeflerine ulaşmaları için verdikleri eğitim desteğinin amacına ulaşması nedeniyle büyük mutluluk yaşadıklarını belirterek, ‘Geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine destek olma mücadelemiz sürecek’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.