Tadında Anadolu, İzmir’i Kastamonu Lezzetleri İle Buluşturacak

Anadolu mutfağının kültür mirasını korumak, eşsiz lezzetlerini nesiller boyunca yaşatmak ve sevilen bu tatların dünya mutfakları arasında hak ettiği yeri bulması hedefiyle büyük bir tutkuyla çalışmalarına devam eden Tadında Anadolu, üstlendiği milli hafıza rolünü, düzenlediği Kastamonu Lezzet Günleri ile sürdürüyor.

İlki Nisan ayında Ankara Esenboğa Havalimanı’nda, ikincisi ise Mayıs’ta İstanbul Capitol AVM’deki Tadında Anadolu’da gerçekleşen Kastamonu Lezzet Günleri’nin üçüncü ayağı, 21-22 Haziran tarihlerinde Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş katında yer alan Tadında Anadolu restoranında düzenlenecek.

Bu özel etkinlikte misafirler, gastronomide UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na girmeyi hedefleyen Kastamonu’nun benzersiz ürünleri ile hazırlanmış reçeteleri tatma fırsatı bulacak.

KAHVALTIDAN AKŞAM YEMEĞİNE UZANAN LEZZET MARATONU

Etkinlik boyunca Kastamonu’dan İzmir’e taşınacak lezzetler arasında yer alan soğan mıhlaması, pastırmalı ekmek, köy böreği, samsi börek gibi tatlar, Tadında Anadolu’nun her biri yörelerinden temin edilmiş ürünlerle donatılan zengin kahvaltı menüsüne eşlik edecek.

Öğle ve akşam yemeği menüsünde ise kara çorba, iri çorba, Tirit, Abana güveci, keşkek, banduma, ıspıt kavurması, diken ilmeği salatası, soğan kavurması gibi eşsiz lezzetler yer alırken, kaşık helvası ve zırva da ağızları tatlandıracak.

Kastamonu’nun eşsiz reçetelerini, özgün tadında ve usta ellerin sunumuyla tatmak isteyenleri ağırlayacak olan Tadında Anadolu’da, yörenin imza ürünlerinden olan siyez bulguru, Taşköprü sarımsağı ve Tosya pirinci de satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.