Tansiyon Yükseliyor! İsrail Hedefleri Vurdu, İran Meydan Okudu

İran Hava Kuvvetleri Komutanı yaptığı açıklamada, İsrail ile savaşmak ve onları yok etmek için sabırsız olduğunu söyledi. Hava Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Aziz Nasirzade, 'Hava kuvvetlerindeki genç insanlar tamamen hazır ve Siyonist rejimle çarpışmak ve onları Dünya'dan silmek için sabırsız' ifadelerini kullandı.

BÖLGEDE TANSİYON YÜKSELİYOR

İsrail, Suriye topraklarında İran Devrim Muhafızları'na bağlı özel güç Feylak el-Kudüs'e ait hedeflere hava saldırısı düzenlediğini açıklamıştı. İran'dan gelen bu açıklamayla birlikte bölgede tansiyonun daha da yükselmesi bekleniyor.

İSRAİL'İN SURİYE'DEKİ SALDIRISI

İsrail ordusu tarafından yapılan yazılı açıklamada, 'İsrail savunma ordusu, şu saat itibariyle Suriye'de Feylak el-Kudüs'e ait hedefleri vuruyor.' ifadesine yer verildi. Açıklamada, Suriye rejimi, İsrail topraklarını ya da güçlerini hedef almaya karşı uyarıldı.

 

NETANYAHU DA AÇIKLAMA YAPTI

Başbakan Binyamin Netanyahu, 13 Ocak'ta yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun son 36 saat içinde Şam'da aralarında İran'a ait silah depolarının da bulunduğu 'İran'a ve Hizbullah'a ait' noktaların vurulduğunu ifade ederek, İsrail'in daha önce de benzer saldırılar düzenlediğini söylemişti.

 

HAVA SAVUNMA SİSTEMİ, FÜZELERİ İMHA ETTİ

Öte yandan, Suriye haber ajansı SANA'nın askeri bir yetkiliye dayandırdığı haberde, İsrail'in karadan ve havadan güdümlü füzelerle Suriye topraklarına saldırdığı, Suriye hava savunma sistemlerinin saldırıyı engellediği ve füzelerin çoğunu hedefine ulaşmadan imha ettiği kaydedildi. SANA'da daha önce yer alan haberde ise İsrail'in söz konusu saldırısının Lübnan toprakları, El-Celil ve Taberiyye Gölü üzerinden gerçekleştiği ancak hava savunma sistemlerinin onlarcasını imha ettiği bilgisi geçildi. Füzelerin imha anına ilişkin video görüntüleri paylaşıldı.

İsrail ordusu dün akşam, Golan Tepeleri 'nin kuzeyine bir roket altıldığını ve bunun Demir Kubbe hava savunma sistemi tarafından imha edildiğini duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.