Ted İzmir Koleji’nde Yeni Atama

Yeni görevi nedeniyle bir açıklama yapan Ünver, TED İzmir Koleji’nin güçlü öğretmen ve yönetim kadrosuyla yeni eğitim dönemine hazır olduğunu vurgulayarak ‘Uluslararası geçerliliği olan İşletme ve Teknoloji Eğitim Konseyi (BTEC) programları ile’sosyal medya, mutfak sanatları, sanat ve tasarım’ alanlarında sertifika sahibi gençler yetiştirerek, öğrencilerimizin iş dünyasına girerken rekabette bir adım önde olmasını sağlıyoruz. Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyetin kazanımlarına bağlı, yaratıcı ve özgüven sahibi bireyleri toplumumuza kazandırmaya devam edeceğiz’ dedi.

TED İzmir Koleji, yönetim kadrosunda önemli bir atama gerçekleştirdi. Açalya Ünver’i Kurucu Temsilcisi olarak atayan TED İzmir Koleji, güçlü yönetim kadrosuyla öğrencilerine, yenieğitim–öğretim döneminde de 21. yüzyılın ihtiyaç duyduğu insan profiline uygun eğitim verme misyonunu sürdürecek.

Öğrencilerini; Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyetin kazanımlarına bağlı, yaratıcı ve özgüven sahibi bireyler olarak topluma kazandırma ilkesiyle eğitim verdiklerini dile getiren TED İzmir Koleji Kurucu Temsilcisi Açalya Ünver, ‘Geçtiğimiz günlerde açıklanan LGS puanları okulumuzun başarısını ortaya koydu. Öğrencilerimizin puanlarına baktığımızda gördük ki her 10 öğrencimizden 1’i yüzde 1’lik dilimde, her 7 öğrencimizden 1’i yüzde 2’lik dilimde, her 3 öğrencimizden 1’i de yüzde 3’lük dilimde yer alıyor. TED İzmir Koleji olarak öğrencilerimizi, yeteneklerine ve ilgi alanlarına yönelik programlarla destekliyoruz. Bünyemizde kurduğumuz Sanat Akademisi’nde onlara müzik, yaratıcı drama ve tiyatro ile dans dersleri veriyoruz. Uluslararası geçerliliği olan İşletme ve Teknoloji Eğitim Konseyi (BTEC) programları ile’sosyal medya, mutfak sanatları, sanat ve tasarım’ alanlarında sertifika sahibi gençler yetiştirerek, öğrencilerimizin iş dünyasına girerken rekabette bir adım önde olmasını sağlıyoruz. Programla öğrencilerimize mesleki yeterlilik kazandırmayı hedefliyoruz’ diye konuştu.

ŞİRKETLERİN TERCİH ETTİĞİ BİREYLER

Kendisi de Ankara TED Koleji mezunu olan Açalya Ünver, BTEC’in; ‘eğitimsel mükemmellik’ anlamına gelen ve yurtdışındaki üniversitelere geçişte İngiltere’nin en büyük akreditasyon kurumu olan Edexcel’in denklik kabul ettiği bir program olduğunu belirterek ‘Program ile öğrencilere yükseköğretime girişte gerekli becerileri kazandırmak ve onları sektörün önde gelen firmaları için tercih edilen bireyler haline getirmek hedefleniyor.Avrupa, ABD, Asya ve Avusturalya üniversiteleri ile dünya çapındaki firmalar tarafından kabul gören program kapsamında uluslararası geçerliliği bulunan 25 sektörde, 700’den fazla meslek alanında 1500 programda ‘mesleki yeterlilik’ belgesine sahip olma fırsatı sunuluyor. Biz de bu programlardan 3’ünü TED İzmir Koleji’nin odağına aldık. MEB mevzuatına uygun olarak 7. sınıflara Mutfak Sanatları; lise hazırlık sınıfına ‘Sosyal Medya’ ile ‘Mutfak Sanatları’; 9. sınıflara ise ‘Sanat ve Tasarım’ sertifika programları kapsamında dersler veriyoruz’ ifadelerini kullandı.

BTEC Programı ile öğrencileri hem teorik hem de pratik açıdan geliştirirken mesleki yönetim bilinci ve tercihi kazandırmayı hedeflediklerini vurgulayan Ünver, ‘Program, öğrencilerin meslek seçimleri, tercih edecekleri üniversiteye kendi yetenekleri doğrultusunda girmeleri ve eğitimlerini tamamlamaları konusunda da ilk adım olma özelliği gösteriyor.Öğrencilerimiz, program ile sanat ve tasarım, mutfak sanatları ve sosyal medya alanında en temel ve gerekli bilgileri alarak, üniversitelerin ilgili bölümlerine kabul koşullarının en önemli aşaması olan portfolyo oluşturmada ilk adımı atmış oluyor’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.