Trafik Kazası Geçiren Can Bonomo Kimdir?

Dikkatsiz bir sürücü nedeniyle motosikletiyle trafik kazası geçiren Can Bonomo’nun kaburgalarında ve köprücük kemiğinde kırıklar olduğu öğrenildi.

CAN BONOMO KİMDİR?

Can Bonomo, 24 Mayıs 1987 de İzmir’de dünyaya geldi. Ressam olan annesini genç yaşta kaybeden şarkıcının ailesinin kökeni, Osmanlı Sultanı Sultan II Beyazıd tarafından, 1492 yılında İspanya’dan İzmir ve Selanik’e yerleştirilen Yahudilere kadar uzanıyor. Küçük yaşlardan itibaren sanatla haşir neşir olan Can Bonomo, dokuz yaşında gitar çalmaya başladı.

RADYO PROGRAMLARI SUNDU

Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-Televizyonculuk Bölümü’nde okuyan Bonomo, 17 yaşında İzmir’den İstanbul’a taşındı. Müzik dünyasına ise ses prodüksiyonculuğu yaparak atıldı. Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yapan Can Bonomo, daha sonra, televizyona geçerek Number One TV ve MTV’de televizyon programları hazırladı.

‘MECZUP’ İLE ÇIKIŞ YAPTI

Lise ve üniversite dönemlerinde kurdukları amatör müzik gruplarıyla İzmir ve İstanbul’da birçok konser verdi. Yaklaşık iki yıllık çalışma sonucunda Ocak 2011’de Can Saban’ın yapımcılığı ile ilk albümü ‘Meczup’u yayınladı. ‘Meczup’un biri hariç tüm parçalarının söz ve bestesi Bonomo imzası taşıyor. Albüm kapağındaki albümün artwork’leri de Can Bonomo’ya ait.

DÜNYACA ÜNLÜ GRUPLARDAN ETKİLENDİ

Can Bonomo, müzikal yolculuğu boyunca The Shins, Wax Poetic, The Kinks, The Libertines ve The Beatles’dan etkilendi. Tarzını ‘İstanbul Müziği’olarak tanımlayan genç müzisyenin soyadının anlamı, Latince ‘iyi adam’ demek. Sanatın hemen her dalına ilgi duyan Can Bonomo, illüstrasyon ve fotoğrafla da ilgileniyor.

Bonomo, geçtiğimiz aylarda oyuncu Öykü Karayel ile dünyaevine girdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.