Güney Kore’den İzmir’in de İçinde Yer Aldığı Türkiye Standına En İyi Tanıtım Ödülü

Kore’nin en büyük turizm fuarı olan KOTFA’ya 46 ülkeden katılımcı iştirak ederken yaklaşık yüz bin kişi de fuarı ziyaret etti.

Fuarın sadece turizm profesyonellerine açık olan ilk iki gününde çok sayıda tur operatörü, acente ve medya temsilcisiyle birebir görüşmeler gerçekleştirilerek İzmir’in turizm olanakları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Tokyo Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından organize edilen Türkiye standı fuar idaresi tarafından En İyi Turizm Tanıtım Ödülü’ne layık görüldü.

İzmir Kalkınma Ajansı Tanıtım ve Dış İlişkiler Birimi Uzmanı Serkan Gümüş İzmir’e Kore’den ziyaretçi sayısının artırılması amacıyla bu yıl ilk defa katılım sağladığımız fuarda Güney Kore turizm pazarı ve İzmir’e olan ilgiyi tespit etmek için birçok görüşme gerçekleştirerek ikili iş birliklerinin önünü açmaya yönelik adımları attık. Hali hazırda Efes Antik Kenti’nin bilinirliği çok fazla, İzmir’in inanç ve kültür turizmi olanaklarını anlatarak tur operatörlerinin İzmir için öngördükleri gün sayısının artırılması için gerekli bilgilendirmeleri yaptık.İleriki dönemlerde Koreli turizm profesyonellerini İzmir’de ağırlayarak şehrimizin turizm olanaklarını yerinde tanıtıma imkânı bulacak, İzmirli turizm paydaşlarımızla bir araya getireceğiz dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.